آیا آیفون بعدی با نمایشگر 4 اینچی ساخته می شود؟

حالا که بعد از کلی شایعات و گمانه زنی، پرچمدار اندرویدی ها معرفی شده، نوبت به از راه رسیدن شایعات آیفون 5 می رسد. مدلی که هنوز احتمالا چند ماه تا معرفی آن باقی مانده است. آیفون تلفن هوشمندی است که تا به حال با نمایشگر 3.5 اینچی بوده. اما حالا خبرهایی به گوش می رسد که آیفون بعدی 4 اینچی خواهد بود.

بر طبق گزارش وال استریت ژورنال، شرکت اپل به تهیه کنندگان نمایشگر در‌ آسیا سفارش ساخت نمایشگر 4 اینچی را داده است و قرار است آن را روی آیفون جدید استفاده کند.

از سال ۲۰۰۷ که اپل آیفون را معرفی کرد سایز نمایشگر آن روی 3.5 اینچ ثابت مانده بود اما با وارد شدن رقیب های مختلف و ورود تلفن هایی با نمایشگر بزرگ تر به نظر می رسد اپل هم تصمیم به بزرگ تر کردن نمایشگر گرفته است.

این شایعات می گوید آیفون جدید اواخر سال میلادی وارد بازار خواهد شد. اما شایعات دیگری هم وجود دارد که می گوید در پاییز باید منتظر آیفون جدید باشیم. در عین حال برخی از آنها می گویند آیفون جدید با بدنه ای از جنس Liquidmetal وارد بازار خواهد شد.

این آلیاژی است که اپل لیسانس آن را در سال ۲۰۱۰ ثبت کرده است و البته توسط شرکت های دیگری مانند نوکیا و سامسونگ هم مورد استفاده قرار می گیرد. فعلا استفاده از این آلیاژ به قطعات کوچک محدود می شود. این آلیاژ فوق العاده محکم است و ضد خراش و خوردگی است و می تواند با دقت بسیار زیاد به اشکال پیچیده و ظریف در بیاید.

به خاطر محدودیت های فنی در تولید انبوه Liquidmetal فعلا آن را در قطعات کوچک می بینیم. برای مثال آیا می دانستید که ابزار کوچکی که برای خارج کردن سیم کارت از آیفون و آی پد استفاده می شود از جنس همین آلیاژ است؟

liquid-metal-sim-pin-580x386_narenji.jpg

البته کارشناس ها می گویند بعید است که اپل بتواند تمام کیس آیفون جدید را از این آلیاژ تولید کند و احتمالا فقط در بعضی بخش های بدنه سراغ استفاده از آن خواهد رفت. اما فعلا می توانیم منتظر یک نمایشگر بزرگ تر و بدنه ای محکم و ضد خش باشیم.

/ 0 نظر / 6 بازدید