افراد چاق کمتر هندوانه بخورند

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری مهر، یوسف نقیایی گفت: مصرف زیاد هندوانه می‌تواند در عین مفید بودن و تامین آب در تابستان به مقدار قابل توجهی انرژی نیز برای فرد تامین کند، بنابراین توصیه می شود، افرادی که قصد کاهش وزن دارند یا از اضافه وزن پیشگیری می‌کنند، در مصرف این میوه اعتدال را رعایت کنند.

وی افزود: هندوانه جزو گروه میوه‌جات است و هر 100 گرم آن 32 کیلو کالری انرژی دارد.

این کارشناس تغذیه ادامه داد: قسمت عمده این میوه آب است، به طوریکه حدود 90تا 93 درصد آن را آب تشکیل می‌دهد و به همین علت می‌تواند جزء میوه‌های خوب جهت تامین آب بدن خصوصا در فصول گرم سال باشد.

نقیایی گفت:عمده‌ترین ماده مغذی موجود در هندوانه کربوهیدراتهاست و حدود 7 درصد آن را شامل می‌شود و مخلوطی از قندهای ساده گلوکز، فروکتوز و ساکاروز است.

وی افزود: این میوه همچنین حاوی مقداری ویتامین C به میزان 9.5 میلی‌گرم در 100 گرم ماده خوراکی است.

نقیایی تصریح کرد: یکی دیگر از خواص ارزشمند این میوه، وجود آنتی اکسیدانها و رنگدانه‌های موجود در آن است که مهمترین آنها لیکوپن بوده که موجب رنگ قرمز این میوه می‌شود. این نوع آنتی اکسیدان پیشگیری کننده بسیار خوب از بروز سرطانهایی مانند سرطان پروستات در مردان و سرطانهای رحم و گردن رحم در زنان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که مصرف زیاد هندوانه می‌تواند درعین مفید بودن و تامین آب در تابستان به مقدار قابل توجهی انرژی نیز برای فرد تامین کند، بنابراین افرادی که قصد کاهش وزن دارند یا از اضافه وزن پیشگیری می‌کنند، نیاز است در مصرف این میوه اعتدال را رعایت کنند.
/ 0 نظر / 4 بازدید